Едва дни след световната премиера успяхме да разгледаме, макар и за кратко най-новия топмодел на Samsung - Galaxy Note 20 Ultra. Срещата беше кратка, но наистина специална и успяхме да придобием първи впечатления от устройството.
Специален екип на компанията достави ексклузивна Samsung Galaxy Hands-оn Experience кутия с вълнуващи изненади до дома на редактор от сайта - при пълно спазване на . Освен микса с устройства кутията съдържаше и няколко реквизита за специална фото сесия.
И така - Note 20 Ultra е най-големият модел от серията и идва с голям екран с 6,9-инчов диагонал, Quad HD+ резолюция и до 120 Hz опреснителна честота.
Периферията е изчистена - в ляво няма нищо, в дясно са бутона за активиране и курсора за звука.
Отличителната черта на апарата, разбира се, е стилусът - новият S Pen има допълнителни възможности с 5 нови жеста, които активират различни команди. А в приложението за бележки на телефона може да се пише ръкописно, а този ръкопис след това се превръща в печатен текст.
Сред другите важни новости е подобрението на камерата. Тя е тройна, залага на 108 МР сензор, на 12 МР ултраширока камера и на още една 12 МР камера с перископ, която осигурява до 5х оптично и до 50х цифрово приближение.
По отношение на конфигурацията няма големи промени, а чипът е Exynos 990 - като в S20. Този път обаче Samsung не обнови процесора си между двете серии. Оперативната памет е 12 GB, а вградената 256 GB, като има и microSD слот.
Батерията е по-голяма от тази на Note 10+ - с капацитет от 4500 mAh, което обаче е значително по-малко от батерията на Galaxy S20 Ultra, която беше с капацитет цели 5000 mAh. Като цяло обаче изглежда, че е напълно достатъчна за цял ден работа, дори за хора, които често посягат към апарата.
Това обаче са само първите впечатления, а по-детайлен разказ ще предоставим при детайлното ни ревю, което, надяваме се, ще можем да представим скоро.


Внимание с евтини части от Китай и вносa от САЩ
Тръгна системата на МВР, отново се издава “Гражданска отговорност”
АПС с позиция срещу опита за ограничаване на избирателните права на българите в чужбина
Новите "Страйкъри" пристигат през февруари
INSAIT и Waymo обсъждат проект за безопасност при автономно шофиране
Америка изпуска голямата картина в Арктика
Собственикът на Gucci иска да ви помогне да остареете красиво
Спадът на инфлацията не значи, че митата са безвредни
AI центровете за данни може да пренаситят пазара на фона на кредитна еуфория
Класически Mustang получи сърце от суперкола
Мистериозен купувач плати 38,5 млн долара за единствено по рода си Ferrari
Шофьор вдигна 304 км/ч на обществен път, TikTok го довърши
Забравете за Golf: Тествахме новия бестселър на Volkswagen в Европа
10 превозни средства, които отказаха да бъдат модерни
Най-елегантните идеи за красив маникюр, вдъхновени от цвета на Pantone за 2026
Таро прогноза за 19 - 25 януари 2026
Историк: Цар Симеон I Велики дипломат и отстоява идентичност
Как изглежда днес Майкъл Вартан - холивудският красавец, който излизаше с Дженифър Гарнър и направи хит с Джей Ло
Пеп Гуардиола може да напусне Ман Сити още тази седмица?